Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

15 Ekim 2017 Pazar

Pazar Yazısı #103

Başlığı attıktan sonra bir süre düşündüm "ne yapacağım şimdi ben ?" diye. Şuan cumartesiyi pazara bağlayan gece saat "12:21 AM" Uyku bastırıyor. Galiba uyuyacağım. Sonra yazarım artık.

(Yaklaşık 10 saat sonra)

Uyandım. Kahvaltı yaparken bir bölüm #Doğadakiİnsan belgeselini izledim. Tamamını bitiremedim ama olsun. 3'de 2'si bitti belgeselin. Şimdi ise yine #şurada yer alan güzel müziği dinliyorum.

Bir saniye, bardağımdaki çay bitmiş...

Çayımı doldurdum. Ve şuan bu pazar yazımı yazmaya çalışıyorum. #Kelimeler kullanarak bu yazıyı uzatmaya çalışıyorum. (Çünkü bu haftada olmadı. Ama bu durum günün birinde düzelecek. Buna eminim.) Daha çok kelime yazıyorum. Sıkılmıyorsun değil mi ? Ama bu yazıyı okurken suratın neden asık ? Beni geçtim de sana ne oldu peki ?

Tamam.

Okumam gereken şeyler listesine bir baktım geçen gün. Epeyce ilerlemişim. Şimdi yeni şeylerde ekledim listeye. Güzel şeyler oluyor. Ama tabii ki, olması gereken daha bir çok şey var. Bak yine sıkıldım. Zaten şuanda, tıpkı yaklaşık 10 saat önceki gibi pek yazasım yok. Sanırım bu yazıda buraya kadar.

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

6 yorum:

 1. Merhabaaaaa Nasılsın?
  Pazar günleri benim hiçbir şey yapasım gelmez. Bir sürü ödevim var yapmadım .
  İçimden gelmiyor . Üniversitede ödev niye olur üç yıldır bunu da anlamış değilim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba le ya.Uzun zamandır yoktun. Hoşgeldin :) Bu pazar benimde hiçbir şey yapasım gelmedi. Yazıyı bile zor yazdım. Ödev konusuna bende anlam veremiyorum.

   Sil
 2. şuraya okunacak listenden bir iki kitap eklesen bizim de üzerine edecek bir iki kelimemiz olsa fena olmaz sanki :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Kitap Eylemi. Okunacak listem zaman zaman değişikliğe uğradığı için buraya yazmak istemedim. Ama kitaplığımda yer alan kitapların listesi #şurada duruyor. Sende kitap tavsiyesinde bulunabilirsin. Tavsiyelere açığım :)

   Sil
 3. Okumam gerekenler benim de o kadar çoğaldı ki en az 20 kitap var kitaplıkta. Bir de yazmam gerekenler var, 2 öyküm var 150-200 sayfa arası düşündüğüm, onu da hızla olmasa da yavaş yavaş yazıyorum. Aklımda sıra sıra dizili ama bir türlü yazarken aynı seriliği yakalayamıyorum. Bu aralar sık sık yaşamın anlamsızlığını düşünüyorum... Doğadaki İnsan'a arada bakıyorum çok kısa... Galiba bizim de öyle bir sadeliğe ihtiyacımız var Mustafa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşamın anlamsızlığına bende çok sık düşüyorum. Bir bitmiyor bu çile. Benim de okumam gereken yazmam gereken çok şey var... Ve gerçektende söylediğin gibi; aklımada planladığım her şeyi yazarken aynı seriliği yakalayamayıp sıkıntı yaşıyorum...

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.