Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

29 Ekim 2017 Pazar

Pazar Yazısı #105

Garip şeyler oluyor... Öğrenilecek şeyler listeme şimdi de Python eklendi... Evet, şimdilerde bu programlama diline merak saldım. Sanırım herşey den önce Python öğrenmeliymişim... Şimdilerde favorim Java ve Python oldu. C#'a bir türlü ısınamadım zaten. Neyse, demem o ki kodlab yayınlarından alınacak daha çok kitap var !

Evet, bu kadar saçmalık yeter. Şimdi bu haftanın(da) kısa ve öz pazar yazısına geçeyim. 

Geçen hafta ne güzel şeyler #yazmışsınız öyle. Tebrik ederim. 

***

Stephen King'ın Mahşer adlı kitabı ile meşgulüm yine. Kitabın biraz uzun olması sebebiyle kitapta bir çok karakter var. Ve her karakterinde kendi dünyaları... Yani kendi yaşamları... Kitapta o kadar çok karakter var ki, kitabı okurken karakterlerin isimlerini bir kenara not almam gerekiyor. Öyle böyle değil yani. Bugüne dek çok fazla roman okudum ama hiç karakter isimlerini not alma ihtiyacı duymamıştım. Fakat bu kitap farklı. Hemde çok. Ve okuduğum her yeni bölümde bu kitabın bitmemesini istiyorum. O kadar güzel yani. Ve sanırım birazdan okumaya devam edeceğim. 

Evet, yani yine gideceğim.

Evet. Demiştim size kısa ve öz olacaktı diye. Bu haftalıkta bu kadar. Ne yapayım ? Tatmin olmayan okurlar için söylüyorum. O zaman birazda #senyaz ^_^

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

6 yorum:

 1. Stephen King romanlarını hep çok okumak istiyorum bir türlü kısmet olmuyor .
  İnşallah okurum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Le yan.

   Stephen King gerçekten mükemmel yazıyor. Daha önce hiç Stephen King okumamıştım. İlk defa bu yazara ait bir kitap okuyorum. Ve Mahşer adlı bu kitap gerçekten çok ama çok güzel. Sanırım yazarın diğer kitaplarınıda okuyacağım. Tavsiye ederim.

   Sil
 2. Phyton epey iyi bende istiyorum ama inanın ne aman aman hevesim ne de zamanım. İlk önce alttan derslerini ver sonra yeni bir şey öğrenmeye başla diye kızıyor bir tarafım bana zira daha c++ ı veremedim :D güler misin ağlar mısın.
  Ve kitap okumayı çok seven biri olarak hala bir tane bile stephen king romanı okumamış olmak büyük ayıbım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Elena.

   C++ biraz ağır bir dil gerçekten bende bir ara yeltenmiştim. Ama cin cout kavramlarından öteye gidememiştim :) Döngüler, koşullu ifadeler gibi konular hemen hemen diğer diller ile aynı olsada syntax falan... Bilemedim yani. Onun yerine Java ve Python'a yöneldim.

   Stephen King kitaplarına gelince... Bende yıllardır kitap okuyorum fakat Stephen King kitaplarını hep erteleyip duruyordum. Bugüne nasipmiş. Tavsiye ederim, Mahşer adlı bu kitap müthiş.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.