Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

26 Kasım 2017 Pazar

Pazar Yazısı #109

Sanırım gerçekten bazı şeyler anlamını yitirdi. Evet, anlamsızlaşmaya başlayan şeylerin sayısı her geçen gün, hatta her geçen saniye artmaya devam ediyor. Artık eskisi gibi bloğa, kitaplara zaman ayıramadığım için üzgünüm. Hayat beni, (tıpkı sizler gibi) yapmak istemediğim şeylere zorlamaya devam ediyor. Böylece bende çareyi, kendimi motive etmekte buluyorum. Daha doğrusu; mutlu olmak için kendimi kandırmaya ve kendimi motive etmeye çalışıyorum. Yani anlayacağınız başım büyük belada. Ama hiç sorun değil ! Peki siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz ?

noluyo yav ?
Kışın gelmesi ile birlikte kısmen güzel anlar yaşıyorum. Kış çok sert ve soğuk geçmediği sürece güzel... Kışı seviyorum fakat hasta olmakta istemiyorum. Zaten hastalığım yeni geçti. Sanırım bu kış hasta falan olmam bir daha. Kış günü terleyecek kadar garip bir hastalık geçirdim nasıl olsa. Her öksürüşümde ise, Stephen King'in Mahşer adlı kitabındaki sahneler canlanır oldu aklımda. Kitapta bahsedilen virüs ve yayılan salgın hastalığın belirtilerini kendimde görünce ister istemez bir kaç saniye şüpheye düştüğüm oluyor. Sonrasında ise bunun kitapta bahsedilen bir olay olduğunu hatırlıyorum. Aklım öyle karışık ki, şu günlerde kitap ile gerçek yaşamı ara sıra karıştırıyorum. Evet, zaten sizlere son günlerde pek iyi olmadığımı söylemiştim. Bunu neyini anlamadınız ? Bu kitap, tıpkı diğer kitaplar gibi beni etkiledi ve aklımda yer etmeye başladı. Kitabı gerçekten sevdim. Ama kitap ne zaman biter onu bilmiyorum... Bitmesini de pek istemiyorum aslında. Ama neyse ki, bu kitaptan sonra kitaplığımda bekleyen mükemmel kitaplarım var benim. O güzel kitaplar var olduğu sürece hiç sorun yok ^_^Eski yazılar ve eski yazılarda yer alan anılar beni etkiliyor. Blog yazmayı ve okumayı bu yüzden seviyorum. Bu melodiler ise, #şuradaki yazımda yer alan bir melodi. Bu melodiyi seviyorum. Ve bunu, sadık okurlarım gayet iyi biliyorlar... 

Sizleri aşağıdaki link yardımı ile eski pazar yazılarıma yönlendiriyor ve yaşamın anlamsız karmaşasına kapılmak üzere hoşçakalın diyorum. Bir hafta sonra görüşebilmek dileği ile >_<

Diğer pazar yazılarım: http://goo.gl/OAggvn

7 yorum:

 1. Benim gözümde hayatta bazen öyle şeyler oluyor ki saçma sapan şeyler aşırı anlam kazanıyor .
  Kitap okuyamamaktan bende şikayetçiyim .
  Tek yolu elimdeki telefonu başka şeyleri bırakıp ona odaklanmak o zaman oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Le yan. Gerçekten bazen saçma sapan şeyler oluyor. Bazı şeylerin cidden düzeltilmesi lazım. Yoksa olacak iş değil. Kitap okumamak konusunda ciddi ciddi acı çekiyorum. Ben bu değilim ve şuanki olanlardan asla memnun değilim.

   Sil
  2. Sanırım ben bu yorumumda duruma biraz farklı bir açıdan baktım :)))

   Sil
 2. ahahah kitapla gerçek hayatı karıştırma konusunda ben de bir duayen sayılabilirim. 1Q84 ten sonra hala gökyüzünde ikinci ayı arıyorum zira :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Bi Poşet Kitap. Güzel yorumun ve ziyaretin için teşekkür ediyorum. 1Q84 adlı kitabı inceleyeceğim. Benim için kitap tavsiyesi tadında bir yorum oldu bu :)

   Sil
 3. Ben de tarayıcıya "m" harfini yazdım kendi blogumdan önce senin blogdaki "kelimeler albayım" ve diğerleri sıralandı. Onları dinleyeyim dedim :) Bir de pazar yazısına bakayım...

  Kitaplar insanı etkiler Mustafa hatta kafayı yeriz az oku az :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa;

   Evet, kitap alıntıları gerçekten güzel. Bende ara sıra dinliyorum. Ve kitaplar gerçekten etkiliyor. O güzel kitapları çok seviyorum.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.