Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

14 Ocak 2018 Pazar

Pazar Yazısı #116

Biraz zamanım var, evet. Gecikmiş olan bu pazar yazımı yazabilmek için biraz zamanım var. Sanırım biraz bahsedeceğim birşeylerden. Az önce yine eski pazar yazılarıma bakındım biraz. Yazmamı sağlayan eski müziklerden dinliyorum şuan. Müzik, yazmamı sağlıyor. Belkide buna inanmıyor olabilirsiniz. Ama gerçek olan bu. Müzik sayesinde yazıyorum... 

Detaylı bir şekilde yazmak için not aldığım konu başlıkları, ne yazık ki olduğu gibi duruyor. Ne yazık ki tek seferde yazmak gerekiyor, aksi halde uçup gidiyor bütün hisler ve düşüneceler. Oysa yazılması gereken ne güzel şeyler var.. Evet, yazmak #istiyorum. Hemde sayfalar dolusu... 

Şimdilerde yine eski şeyler olmaya başladı. Yine yeni yeni dergiler keşfetmek istiyorum. Fakat sanırım bu kez, bunun için çaba sarf etmeyeceğim. Her zaman söylediğim gibi; "güzel şeyler birden bire oluyor. Güzel şeyler, bekletmiyor insanı." Beklemeyeceğim bende bu nedenle... Belki bir gün "5 dakika bakıp çıkacağım" diye gitmiş olduğum D&R mağazasında bir derginin sayfalarını karıştırırken bulurum kendimi. İşte o an kasaya gitmek için bir saniye bile düşünmeyeceğim. O gün geldiğinde beni sakın durdurmaya kalkma #koçum. 😛 O an geldiği zaman güzel şeylere sahip olacağım. Ve o an #dostum bana engel olmayacak. Bütün bunlardan önce bitmek bilmeyen Mahşer adlı kitabımı bitirmeliyim. Bu kitaba hak ettiği zamanı ayırıp okumalıyım. Kitap bittikten sonra ise; kitaba ve bana yakışır türden güzel bir kitap yorumu yayımlayacağım. İddialıyım; bu, bugüne dek yapmış olduğum en iyi kitap yorumu olacak. Buna inanıyorum.

Blogda bahsetmek istediğim bir husus vardı. Bunu "2018 hedefleri" gibi sıradan bir başlık altında paylaşmak istemedim. (Bunun ile birlikte aynı zamanda üşenmişde olabilirim.) Bahsetmek istediğim bu husus kişisel gelişim başlığı altında paylaşılabilecek türden. Bu yıl kendimi "front end" alanında geliştireceğim. Bu zor olmayacak. Sadece zaman ayırmam gerekecek. Ve ortalama 6 ayın sonunda "front end developer" olarak yaşamıma devam edeceğim. Evet, ben buna hazırım ! Bunun için 6 ayın yeterli olacağını düşünüyorum. Bunun bir takım alt başlıkları olsada bir kısmını tamamlamış durumdayım. Fakat tabii ki bütün bunlar yeterli değil. Yapılması gereken çok şey var. Ve ben bütün bunları yapmaktan büyük keyif alıyorum ! Ve ben; para için çalışmak yerine, keyif aldığım şeyleri yapıp bundan para kazanmak istiyorum. (Sizlere blog yazarak ayda 3.000$ kazandığımdan bahsetmiş miydim ?) Neyse, şimdilik bu kadar, gitmek zorundayım.

Bu yazıyı yazmama katkıda bulunan Kevin Macleod'a teşekkürler. #ClickHere

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

10 yorum:

 1. Uzun zamandır ilk defa pazar yazın bu kadar uzun oldu 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Cem, evet haklısın. Bu son zamanların en uzun pazar yazısı oldu. Fakat tarih, bundan daha uzun pazar yazılarıda gördü :)

   Sil
 2. Gece gezmesine çıktım. Yayının çıktı önüme. Pazar kelime olarak bile beni etkiler. Bloğumun adı da Kara Pazarlar idi. Dilerim 2018,de istediğin her şeyi yaparsın. Şu Mahşer kitabını oku bari, özetinden nasibimi alayım. Elimde kocaman bir kitap var. Daha Dostoyevski romanlarını bitiremedim.
  "Blogdan para kazanıyorum" şakaydı sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ece abla, öncelikle bloguma yapmış olduğun ziyaret ve yorumun için teşekkür ederim :) Evet abla, Kara pazarlar'ın blog adın olduğunu biliyorum. Sanırım birde kara pazarlar adlı yayımlanmış bir kitabında vardı.

   inşaALLAH 2018 yılında yapmak istediğim şeyleri yapabilirim. Mahşer adlı kitabı okumaya devam ediyorum. En yakın zamanda kitabı bitirip kitap yorumumu yazacağım.

   Son olarak, blog yazarak kazanmış olduğumuz gerçek parayı söyleyecek değilimya abla :) Bu sırrımızı tabii ki kimse ile paylaşmıyorum :)

   Sil
 3. Bir anda gerçek sandım :) Tüh be hayallerim yıkıldı. 3000$ Dolar ama sen güncel kur hesabından ₺ karşılığını da verseydin iyi olurdu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa, bu yazıyı yazdığım zaman ki kur karşılığı yaklaşık 11.000 ₺ idi. ;)

   Sil
  2. Oh My Gosh! Deli para :) yazmaya devam Mustafa...

   Sil
 4. "Ne yazık ki tek seferde yazmak gerekiyor aksi halde uçup gidiyor" lafına katılıyorum. Bende blog için aklımda kusursuz birçok yazı taslağı düşünüyorum lakin o an bilgisayarın başında iken düşünüp klavyeye ilk bastığım anda yazdığım yazı yayınlanıyor hep :)
  Bazen iyi bazen kötü bir özellik belkide...
  Bu arada bu pazar yazını beğendim ;)Devam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba MSP, ziyaretin ve güzel yorumun için teşekkür ederim :) Elimden geldiği kadar, fırsat buldukça pazar yazılarıma ve bloguma özen göstermeye çalışıyorum. Ama bahsettiğim gibi bir takım zorluklar olabiliyor :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.