Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

4 Şubat 2018 Pazar

Pazar Yazısı #119

Zeki Müren dinleyen kaç kişiyiz ? 2000 sonrası nesilden pek umutlu olmasam da 2000 öncesi doğumlu arkadaşlara sormak isterim bu soruyu. Son günlerde ilginç bir şekilde Zeki Müren dinliyorum. Yoksa yavaş yavaş Türk Sanat Müziği dinlemeye mi başlayacağım ? İnanılır gibi değil. Zeki Müren'in sevdiğim birçok şarkı var. Onlardan birisi #bu şarkı. Bir diğer favorim ise #şuradaki şarkı... Zeki Müren dinlemeye başlamamın tek sebebi ise dedemin Zeki Müren şarkıları seviyor olması. Kendisini ziyaret ettiğim zamanlarda benden bir Zeki Müren şarkısı açmamı istiyor. Bende açıyorum tabii ki şarkıları. Dedem #bahçevan adlı şarkıyı seviyor. Ben o şarkıyı pek sevmesem de onun sayesinde başka güzel şarkılar keşfettim...

Neyse. Bu kadar Zeki Müren muhabbeti yeterli galiba.

Şu sıralar uzun zamandır aklımda olan birşey yaparak Mr. Robot adlı diziyi izlemeye #başladım. Henüz ilk iki bölümü izlemiş olsam bile bu diziyi sonuna kadar izlemeye karar verdim. Yani en azından şimdilik öyle düşünüyorum !  Aynı zamanda Shameless izlemeye de devam #ediyorum. Aman ne mutlu bana ! Mahşer adlı kitabı okuyamadığımdan ve bu nedenle kolay kolay bitmeyeceğinden sanırım daha önce bahsetmiştim. O kitabın biraz daha zamanı var gibi.

Daha önceki yazılarda bahsetmiş olduğum 4X4 meselesinin ikinci 4'üne geldim. İlk 4 ay olacak bölüm pek yaşanmamış olduğu için anlatacak bir şey yok. Yani durum biraz 3X5 gibi oldu. Bu nedenle bu karmaşaya hiç bulaşmak istemiyorum. Yani 4X4 adlı yazı dizisi gelmeyecek. Ama olsun, yine de anlatacak çok şey var !

Fırsat bulursam anlatırım.

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

4 yorum:

 1. Zeki Müren unutulmazlar arasında. Ben de hep eski şarkıları dinliyorum. Çocukluğumda da hep klasik müzik dinlerdim. 8 yaşından klasik müzik dinleyen TSM seven bir velet :) Bahçevan şarkısını ben de sevmem. Mr. Robot'ta 2. sezonda kaldim. Shameless iyidir...

  YanıtlaSil
 2. Mr. Robot'ta bende 2. sezonda kaldım. Son bölümlere doğru koptum diziden. Black Mirror izlediğini de biliyorum, bir iki haftaya Black Mirror tarzı yerli bir dizi çıkacakmış. Adı StalkID. Bu tarz dizilere bakmak istersin diye düşündüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa, Stalk ID dizisinin haberini bende almıştım. Türk yapımı diye hatırlıyorum. Denemeye değer :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.