Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

18 Mart 2018 Pazar

Pazar Yazısı #125

"Her şeyin önceden belirlenmiş olduğunu, yapacak bir şeyin olmadığını iddia eden insanların bile, karşıdan karşıya geçerken sağına sollarına baktıklarını farkettim..."

Şimdi sizler bu sözü benim yazdığını sanıyor olabilirsiniz. Evet, aslında bir bakıma kendi parmaklarım ile buraya ben yazdım bu sözü. Ama tabii ki bu söz bana ait değil. O zaman kimin sözü bu ? Bunu merak ediyor olmalısınız, öyle değilmi ? Evet, bu sözlerin sahibi Stephen Hawking.

Stephen Hawking'in "Black Holes and Baby Universes and Other Essays" adlı kitabında yer alan bu söz, kadercilik ve kader anlayışı üzerine yazılmış güzel bir söz, öyle değil mi ? Hawking'in en sevdiğim sözlerinden birisi bu işte...

Umarım yazılarımı okuyan sizler, Stephen Hawking adını ilk defa duymuyorsunuzdur. Yada geçtiğimiz çarşamba günü (14 Mart 2018) öldüğü için adını tv'de duyup yeni keşfetmemişsinizdir umarım ! Eğer öyle ise gerçekten yazık. Evet, ünlü fizikçi Stephen Hawking üç gün önce #öldü. Ve geride, bilim adına atmış olduğu sayısız adım ve sayısız kitap bıraktı. Merak edenler araştırıp okuyabilir. (bkz: #tavsiyekitap)

...

Aslında bu pazar yazımın konusu bu değildi. Ve aslında bu pazar yazımında son günlerde olduğu gibi, bir konusu yok. Stephen King'in Mahşer adlı kitabını okumak ile geçiyor günlerim. Onun haricinde bootstrap üzerine kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Güzel planlarım var sevgili okurlar ! 

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

2 yorum:

  1. Dünyaca ünlü bir fizikçinin ölmesi çok üzücü gördüğümde çok üzüldüm.
    Bu kadar başarılı ve bilgi dolu iken. Sözü bile her şeyi ne kadar derinden incelediğini ve bildiğini gösteriyor .
    Umarım dünyada böyle değerli ve dahi insanlar daha çok olur . Artık dünyanın böyle insanlara daha çok ihtiyacı olduğunu hissediyorum

    YanıtlaSil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.