Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

25 Mart 2018 Pazar

Pazar Yazısı #126

Yazı yazdıran şarkıları bilirmisiniz ? Tıpkı şiir yazdıran insanlar (kadınlar) gibidir bunlar. Yazacak birşey, sıralayacak kelime bulamadığımız zamanlarda bizlere ilham kaynağı olur ve yardım ederler. Karşımıza öyle sık çıkmasalarda her zaman ihtiyaç duyarız onlara...

Geçen gün kitaplığımda yer alan kitaplara bakarken buldum kendimi. Daha önce okumuş olduğum #yabancı adlı kitabın sayfalarını karıştırdım. Tamda bu esnada Albert Camus'dan başka kitaplar okumaya karar verdiğim o anı hatırladım. Ve aradan onca kitap onca zaman geçmiş olmasına rağmen, Albert Camus'a ait yeni bir kitap almamıştım. Başka yazarlara, başka kitaplara yönelmek her ne kadar güzel olsa'da bazen bu tür sıkıntılara sebep olabiliyor. Okumak istediğim onca kitap varken bu kitaplara yetişememek üzüyor beni ! Bazen gerçekten boşa yaşadığımı hissediyorum. Ama olsun, kitaplarımı seviyorum.

Şuan iki hafta önceki pazar yazımda paylaşmış olduğum şarkının orjinal halini paylaşmak istiyorum. İki hafta önce #paylaştığım şarkı live versiyon ve orjinali kadar güzel değil bence. Ve evet, bunu şimdi fark ettim... Neyse, orjinal versiyonunu dinlemek için #şuraya bakınız.

Belgesel izlemeyi sevdiğimden daha önce bahsetmiştim. Fakat ne var ki, belgesel izlemekten başka birşey yapmıyorum. Oysa blogumda belgesel adlı bir kategori bulunmakta. Bundan sonra belgesel kategorisinde daha sık öneri paylaşmaya çalışacağım. Belgesel tanıtımından ziyade, inceleme yazısıda olabilir bu...

Şimdi ise, belgesel izlemeyi sevenlere mükemmel bir kanal tanıtmak istiyorum. Bugüne dek #TLCTV 'yi biliyor olmalısınız. Ağır yaşamlar adlı program ile Dr. Nowzaradan'ı tanıyorsunuz zaten. Maceraseverler için ise Bear Grylls mükemmel bir kaşif, yazar ve maceraperest. Her neyse, TLC'de bulunan diğer programlar için #şuraya bakabilirsiniz. Asıl bahsetmek istediğim kanal ise #DMAX adlı yeni kanal. Yeni diyorum çünkü; bu kanal geçtiğimiz günlerde Ntv Spor'un satın alınmasından sonra ortaya çıktı. Yani Ntv Spor DMAX TV oldu. İyiki de olmuş ! TLC'den alışkın olduğumuz, Alaska belgesellerine bir yenisi'de Alaska Demiryolları olarak DMAX'de karşımıza çıktı. Alaska Demiryolları adlı bu müthiş belgeselin ilk bölümünü izlemek için #şuraya bakınız.

Neyse, ben hemen gidiyorum, izlemem gereken çok şey var !

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.