Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Nisan 2018 Pazar

Pazar Yazısı #127

Aslında yazma konusunda zorlandığım pek söylenemez... İstersem öyle güzel yazıyorum ki... Bunu en iyi ben bilirim. (Birde sen) Fakat son zamanlarda tarif edemeyeceğim bir sebepten dolayı canım yazmak istemiyor. Sadece okuyorum şu sıralar... Mesela, Black Mirror dizisinin bütün bölümlerini tek tek izleyip inceleme yazısı yazmaya #başlamıştım. (Laf aramızda, bu yazıyı kaldırmayı bile düşündüm.) Fakat son birkaç aydır Black Mirror hakkında hiç yeni bir yazı yazmadım. Neredeyse Black Mirror 5. sezon #başlayacak. Fakat ben henüz önceki sezon bölümleri üzerine yazıları tamamlayamadım. Bunlar hep üşengeçlikten !

Neyse, yazarım elbet. Acelesi ne ?

Son günlerde Stephen King - Mahşer adlı kitabı okuma konusunda epey ilerleme katettim. Bu kitap, #Tutunamayanlar 'dan sonra okuduğum, 3. uzun kitap. Tutunamayanlar 724 sayfa idi. Mahşer ise tam 1080 sayfa. Daha önce okumuş olduğum ikinci uzun kitap ise; 768 sayfadan oluşan #kader adlı kitap. Bazen okumaya başlamış olduğum bir kitap pek iyi başlamamış olsa bile okumaya devam ediyorum ve büyük bir inat sonucu o kitabı bitiriyorum. Zaten genellikler romanların ilk başları biraz sıkıcı oluyor. Fakat kurgu'da giriş bölümü geride kaldıktan sonra roman çok daha güzel bir hal almaya başlıyor. Bu nedenle okumaya başladığım bir kitabı mutlaka bitirede dek okuyorum. Bu konudaki inadımın sebebini yıllar yıllar önce #şurada dile getirmiştim. O günden beri kitapları yarım bırakmamaya çalışıyorum.

Günler bu şekilde geçe dursun, bende yeni kitaplar keşfetmeye ve sipariş vermeye devam ediyorum. Birkaç gün önce kitapyurdu üzerinden yeni bir sipariş daha verdim. Evet, bildin; #RizolliIsles serisine ait yeni bir kitap aldım. (Bugün yarın gelir) Mahşer adlı kitap bittikten sonra Rizolli serisine kaldığım yerden devam edeceğim. O gün için sabırsızlanıyorum...

Söyleyecek hiçbir sözüm yokken, yok yere bir yazı daha çıkarmayı başardım ! Bu haftada sözümü tuttum, bu hafta'da zincire yeni bir halka ekledim. (Ne mutlu bana)

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.