Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

22 Temmuz 2018 Pazar

Pazar Yazısı #143

Geçen günlerde tv'de bir film izledim... Aslında uzun zaman önce izlemiş olduğum bir filmdi. Geçen gün tekrar tv'de denk gelince sonuna kadar tekrar izledim. Hatta film bittikten sonra tekrar baştan başladı. Bir süre daha baştan izledim. Bilirsiniz işte, tv başında birşey izleyerek uyuklamak gibisi yoktur. Yıllar önce izlemiş olmama rağmen defalarca izlediğim film #HayatÖpücüğü adlı film. Ali Sunal ve Hatice Şendil'in başrolde olduğu harika filmi şiddetle tavsiye ederim. Son günlerde ise filmin müziğini dinleyip duruyorum. Bahsettiğim güzel müzikler için şu iki linki kullanın ; #linkbir #linkiki

Bütün bunların üzerinden yaklaşık bir hafta geçti... Fakat ben ne yapıyorum ? Bilin bakalım Netflix'de ne izliyorum ? İşte #bunu izliyorum. Evet, şu sıralar Ali Sunal izler oldum. Artık daha fazla Güldür Güldür Show izler oldum. Güldür Güldür'ün garip tiplemelerinden birisine Adonis İsmail. #Şu link'te videonun başkadığı yerden izleyeme devam ederseniz bu garip karakteri görebilirsiniz. "Falan filan intermilan !" "basmışım amünasiti taş gibiyim!" replikleri ile ortalığı karıştıran bu karaktere dikkat. Birde #burada var tabii. Ve son olarak birde #şu var.

Neyse. Bu kadar yeter 😀 Ben kaçar.

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

8 yorum:

 1. Kitap okumalarını ara mı verdin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yasemin. Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. ^_^ Hayır, kitaplara hiçbir zaman ara vermedim. şuan #RizolliIsles serisinin 4. kitabı olan İkiz Bedenler adlı kitabı okuyorum. Fakat blogumda sidebar'da hala bir önce okumuş olduğum #mahşer adlı kitabın görseli duruyor. Görseli yenilemeye üşendiğim için değiştiremedim :/ Birde ikinci blogum olan www.kafeinliyiz.biz ile meşgülum :)

   Sil
 2. Son zamanlarda Netflix'ten sık sık bahsetmen ilgimi çekti Mustafa :D Yabancı dilimi geliştirmek istiyorum, acaba Netflix'in faydası olur mu? Sanırım baya film ve dizi mevcut.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Evet son zamanlarda Netflix dizi filmleri izler oldum. Netflix üyeliği aldığımdan beri Netflix'den başka bir yerden dizi film izlemiyorum. Hatta sırf bu dizileri detaylı olarak incelemek için www.kafeinliyiz.biz adlı ikinci blogumu açtım.

   Netflix'de yer alan yabancı dizi ve filmler Türkçe Dublaj olmadığı için illaki azda olsa yabancı dilini geliştirmede etkili olacaktır diye düşünüyorum. Nede olsa yabancı bir dili dinliyorsun. Altyazılarıda takip edince her diyalogda mutlaka tanıdık bir kelimeye denk geliyorsun. Mesela ben artık yabancı dizi ve filmler konusunda Türkçe Dublaj konusunda ısrarcı olmayacağım. İnan bana artık dublaj izlemek istemiyorum. Altyazılı gayet iyi.

   Sil
  2. Ayrıca, amacın yabancı dizi filmler izlemek ise Netflix bu konuda oldukça başarılı. Netflix orijinal yapımları biraz geniş. Danimarka yapımı diziside ve Alman yapımı diziside. Hatta Netflix'in Türk yapımı dizisi'de çıkacak. Yani yabancı dizi filmleri seviyorsan Netflix'i kesinlikle tavsiye ederim. Netlix'de Türkçe yapımlarda var ama sayıları biraz az...

   Fakat daha çok türkçe yapımlar izlemek istersen puhu tv veya blu tv gibi diğer alternatifleride değerlendirebilirsin. Şahsiyet gibi kaliteli yerli yapımlarda var mesela...

   Sil
  3. Son olarak ikinci blogumun linkini yanlış yazmışım. Burayan bakabilirsin Mustafa; www.kafeinliyiz.biz

   Sil
  4. Detaylı yardımın için teşekkürler. Diğer blogunu da takipteyim :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.