Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

29 Temmuz 2018 Pazar

Pazar Yazısı #144

Bir kaç hafta kadar önce, bazı şeylerin çok zor olacağını düşünerek endişe ediyordum. Ama neyseki düşündüğümden çok daha kolay geçti bazı şeyler... Fakat tek birşey hariç; mide bulantısı. Evet, ne yazık ki geçtiğimiz günlerde trambüs'de aşırı kalabalıktan dolayı mide bulantısı ile kendimi kaybettim ve ilk durakta indim. Şu sıralar toplu taşıma ve uzun yolculuklar gözümü korkuyor. Fakat ne yazık ki yakın tarihte tekrar yollara düşeceğim. Malatya > Ankara yolculuğu tekrar başlıyor...

Mide bulantısı deyip geçmeyin. Benim için ciddi bir sorun bu. Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptım. Ve yaptığım bu araştırmalar sonucu emetofobi adlı bir fobi ile karşılaştım :/ 

Neyse ! İyi düşünelim de iyi olsun, öyle değil mi ? Şimdi güzel şeylerden bahsedelim...

Kaynak: #unsplash
Bildiğiniz üzere iki gün önce 21. yüzyılın en uzun ay tutulmasına şahit olduk. Kanlı ay tutumlasını sizlerde izlediniz değil mi ? Bu mükemmel doğa olayı gerçekleşmeden bir gün önce bir #tweet atmıştım. Konudan haberdar olmayanlar ne yazık ki bu güzel olayı kaçırdılar yada son anda fark edip hazırlıksız yakalandılar. 

Neyseki ben konudan haberdardım ve olayın gerçekleşmesini bekliyordum. Vakit geldiği zaman kanlı ay tutulmasını daha net görebilmek için apartmanın terasına çıkıp gökyüzünü seyre daldım. Hazır 7 kat yukarı çıkmışken şehri izlemeyide ihmal etmedim tabii ! Ay kırmızıya dönmeye başlayınca telefondan #şu fotoğrafı çektim. Her ne kadar net bir görüntü olmasada hayatı kaydetmek güzel şey.

Sanırım bu haftada benden bu kadar. Şuan gitmek için sabırsızlanıyorum. İzlemem gereken belgeseller var, sonra tekrar görüşürüz.

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

4 yorum:

 1. Şuan kanlı ay muazzam bir şeydi.
  Yolculukları severim ama size pek yaramıyor galiba 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, evet kanlı ay tutulması güzeldi. Yolculuklar ise şu sıralar bana pek yaramıyor. Umarım atlatırım bu durumuda. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Demek ki geçenki mide bulantısı kahve nedeniyle değilmiş. Bu işin üzerine düş kardeşim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Cem, öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Evet, bu durum onu gösteriyor. Ben kahveden şüphelenmiştim fakat kahve içmediğim halde yine oldu. Bu durumdan bir an önce kurtulurum inşALLAH :(

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.