Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

18 Eylül 2018 Salı

Güdü (El Autor) [#izledim38]

Geçtiğimiz günlerde farklı bir film izledim. Genelde çoğunlukla Netflix dizileri izlerdim fakat bu kez ise bir Netflix filmi izledim. İzlediğim film konusu ile daha önce izlemiş olduğum #İsimsizYazarlar adlı filme biraz benziyor. Lafı daha fazla uzatmadan Netflix'in İspanyol yapımı filmini yakından tanıyalım.

El Autor

 

Güdü (El Autor) Filmi Konusu


Filmde ana karakterimiz olan Alvaro'nun romanını yazma sürecine tanık oluyoruz. Adamımız Alvaro, hayal gücünden yoksun bir kişi olmasına rağmen kitabını yazma konusunda büyük çaba sarf ediyor. Alvaro bir roman yazmak istiyor fakat kendisinden önce karısının romanı yayınlanıyor. Ve bir süre sonra Alvaro karısı tarafından aldatılıyor. Bunun üzerine karısından ayrılan adamımız Alvaro; "gerçek bir kitap" yazabilmek için hayatını buna adıyor...

Alvaro

 

Filmden Güzel Bir Alıntı


Güdü filminden güzel bir alıntı bırakmak istiyorum... Filmde geçen güzel söz şu şekilde;

... İlhamı başka kitaplardan almamalısınız. Kitaplar okunması için yazılmıştır. İlham almak için tek yapman gereken yaşamak, lanet olsun; yaşamak ! Gözlemle ve dinle... (1 saat 36. dakika.)

 

Güdü (El Autor) Fragman Ve Daha Fazla Bilgi


Güdü (El Autor) filmini #Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Film fragmanı izlemek için #şuraya bakabilirsiniz.

Puanım: 4/5

4 yorum:

  1. Güzel filmdi, aksiyondan, süper kahramanlardan uzak... Sakin, gürültüsüz güzel... 6.5 puanı var :) benim verdiğim yani

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba Mustafa. Gerçektende film sakin ve güzel bir filmdi ^^

      Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.