Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

14 Ekim 2018 Pazar

Pazar Yazısı #155

Yazının başlığını yazarken 155. haftada olduğumu fark etmek beni oldukça mutlu etti doğrusu. 155'i görünce içimde yer alan polis olma isteği tekrar arttı. Nasip olursa 24. dönem pomem alımlarına başvuru yapacağım. İnşaALLAH nasip olur. Hayallerimi süsyelen yer; pa.edu.tr 💓

Neyse. Bunu burada söylemem ne kadar doğru bilmiyorum ama seviyorum ve 155'i görünce dayanamadım... 

Az önce bu haftaki pazar yazımı yazmak için bilgisayarı açtığımda ubuntu bana "merhaba" derken; "ne yazacam ki ben şimdi ?" diye düşünüp duruyordum... Taa ki, efsane dizi #şahsiyet'in jeneriğini açana kadar. Bu jenerik bana göre Türk televizyonda tarihinin gördüğü duyduğu en iyi jenerik. Bu mini dizi ise ayrı bir güzel... Türkiye'den Netflix tadında dizilerin çıkması beni çok mutlu ediyor. Özlüyorum seni #AğahBeyoğlu. Madem bu yazıda Şahsiyet'ten çok söz ettim, o halde bu yazının görseli de Şahsiyet'e ait olsun.

Şahsiyet - Ağah Beyoğlu
Hiç planda olmadan Şahsiyet'ten bu kadar söz etmişken izleme linki vermeden olmaz. Şahsiyet'i hemen şimdi izlemek için #buraya tıklayınız. Diziyi yeni bitirmiş biri olarak dizi üzerine değerlendirme yazımı büyük bir titizlikle hazırlıyorum. Değerlendirme yazım yakında diğer blogda yayınlanmış olacak.

Bakalım, işler yolunda giderse daha izleyecek çok dizi film var. Ve okuyacak çok kitap... Şuan devam etmekte olduğum ikiz bedenler adlı kitabı bitirdikten sonra Stefan Zweig'dan Korku adlı kitabı okumayı planlıyorum. Uzun zamandır kitaplığımda beklemekteydi kendisi... Kitaplığıma dahil etmek istediğim yeni kitaplar var. Dostoyevski kitapları... Rus edebiyatı'nın en önemli temsilcilerinden olan Dostoyevski'nin kitaplarının ne kadar güzel olduğunu bilen bilir.

Son olarak bir şarkı sözü ve şarkı bırakıyorum... Okumak ve dinlemek için şu #tweet'e bakınız.

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

2 yorum:

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.