Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

21 Ekim 2018 Pazar

Pazar Yazısı #156

Ansızın gelen mide bulantısı canımı sıkmaya ve hayatımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Geçer sanıyordum ama geçmiyor. Aylar geçti fakat bu mide bulantısı peşimi bırakmıyor. Çok şiddetli boyutlarda olmuyor neyse ki fakat yinede rahatsız ediyor. Ne zaman kurtulacağım bu durumdan bilmiyorum. Dahiliye'ye gitmiştim ve doktor "psikolojik bu, geçer" demişti. Ama geçmedi doktor bey ? Neyse, geçer inşaALLAH. Yoksa hayatın geri kalanı bu şekilde yaşanmaz...

Kitap okumalarıma ara verdim. Daha doğrusu okuyamıyorum. Rizzoli serisine devam ediyorum. Fakat şuan okuduğum İkiz Bedenler adlı kitap uzun zamandır bekliyor kitaplığımda. Üstelik kitabın sonlarındayım, yani ortalama 80-100 sayfa sonra bitiyor kitap. Şimdilik kitap okumaya ara verdim fakat müzik konusunda devam ediyorum. - yani dinlemeye - Mesela sende #şuradan kolera'yı dinleyebilirsin. Kolera'nın en tatlı şarkılarından birisi bu. Bak şimdi dayanamadım Sagopa Kajmer'den üç tane şarkı bırakacağım buraya bu üç şarkıyı mutlaka dinle sevgili okur.

Sagopa Kajmer #AlBirdeBurdanYak
Sagopa Kajmer #Terapi
Sagopa Kajmer #Vasiyet

Ben ne #demiştim ama ? Sizin Sagopa'ya ve Rap müziğe karşı bakış açınız nedir bilmem ama bu adamın sözleri harika. Neyse, son olarak gitmeden önce geçen haftaki pazar yazımda sözünü #ettiğim Şahsiyet dizisi hakkında yazdığım tanıtım ve değerlendirme yazıma link veriyorum; #ŞahsiyetTanıtımDeğerlendirme

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

8 yorum:

 1. Mide ağrılarınız tez zamanda geçer inşaallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. inşALLAH kısa sürede geçer bu hastalığım.

   Sil
 2. Geçmiş olsun Mustafa. Her şeyin başı sağlık. Bu yüzden kendine dikkat etmeyi ihmal etme.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yasemin güzel yorumun için teşekkür ederim. İnsan başına gelmeyince bilmiyor, böyle zamanlarda anlıyor sağlığın kıymetini...

   Sil
 3. Merhabalar Mustafa Bey.
  Geçmiş olsun efendim. İnşAllah ciddi bir şey yoktur. Doktorunuz psikolojik dediyse, mutlaka öyledir. Aksi halde sizin de dediğiniz gibi yıllarca öyle mide bulantısı ile birlikte yaşamak mümkün değildir.

  Kitap okumak kadar güzel bir uğraş yoktur. Ben de çok seviyorum kitap okumayı, ancak ben roman hikaye gibi kitaplardan daha ziyade inceleme, araştırma, kaynak, belge ve bilimsel konularda yazılmış kitapları okumayı tercih ediyorum. Örnek verecek olursam, örneğin: Muazzez İlmiye Çığ'ın, "Kur'an, İncil ve Tevrat'ın Sümer'deki Kökeni" gibi kitaplar.
  Selam ve saygılarımla birlikte sağlıklı ve hayırlı günler dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep hocam, güzel yorumunuz için teşekkür ederim. İnşaALLAH sağlıklı bir ömür yaşarız hepimiz, ALLAH kimseyi hastaneye düşürmesin, hastalığın her türlüsü zor. Ve evet kitap okumak güzel şey. Ama ben genellikle roman okumayı seviyorum hocam :)

   Sil
 4. Gecmis olsun. Rizzolli serisi en sevdiklerimdendir 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Derya, güzel yorumun için teşekkür ederim. ^^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.