Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

7 Kasım 2018 Çarşamba

1922 [#izledim40]

Geçtiğimiz günlerde #Netflix üzerinde bir film #izledim. İzlemiş olduğum filmin adı 1922. Aslında çok uzun zamandır Netflix bu filmi anasayfa'da bana göstere göstere izlemem için ısrar ediyordu. Bende artık dayanamadım ve izlemeye karar verdim. Ve inanın bana, son zamanlarda izlediğim en iyi filmler arasına girebilecek bir filmdi. Filmi bu kadar çok sevmemin nedenleri; Filmin Stephen King'in bir kitabından uyarlanmış olması ve Netflix kalitesi. Bu ikisi bir araya gelince muazzam bir film ortaya çıkmış. Netflix'in kalitesini herkes bilir, o konuda söylecek sözüm yok. Stephen King'in ise neredeyse tüm kitapları sinemaya uyarlanıyor, bunuda bilmeyen yoktur herhalde ! Neyse, lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim !1922 Konusu


Filmimizin 3 ana karakteri var. Bunlar; Wilfred Lenand James, karısı Arlette ve oğulları Henry...  80 dönümlük bir araziye sahip olan Wilfred'in karısına, babasından 100 dönümlük bir arazi miras kalır. Wilfred ise karısına miras kalan 100 dönümlük arazi ile 80 dönümlük kendi arazini birleştirerek işleri büyütmek ister. Fakat Wilfred'in karısı araziyi satarak şehire yerleşmek o şehirde bir mağaza açmak istemektedir. 

Çiftcilik yapmaya devam etmek isteyen Wilfred; "şehirler aptallar içindir" diyerek karısını ikna etmek ister fakat Arlette babasından miras kalan arsayı satıp oğlu Henry ile şehire yerleşmeye kararlıdır.

Bu duruma daha fazla tahammül edemeyen Wilfred; oğlu Henry'i kandırarak oğlu ile birlikte, karısı Arlette'yi öldürür.

Wilfred inatcı eşinin malına göz dikerek korkunç bir suç işler ve mirası kendisine kalır. Ama yinede bir bedel ödemesi gerekir.

6.3 #imdb puanına sahip olan bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. Fragman için #buraya, filmi izlemek için ise #şuraya bakınız.

Puanım: 4/5

2 yorum:

 1. Güzel uyarlandıysa King hikayeleri keyifle izlenir.
  Ben de not alayım filmi öyleyse

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Sibelynka, ben bir King hayranı olarak filmi çok beğendim. İzlemenizi tavsiye ederim ^_^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.