Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

11 Kasım 2018 Pazar

Pazar Yazısı #159

Pazar yazısı zamanı gelmiş, hiç söylemiyorsunuz. Bu hafta da yazılarımı sessizce okuyan, okuyup okuyup sessizce bu sekmeyi kapatıp giden okurlarıma sitem etmeyeceğim. Bir şey demiyorum yani, alıştım nede olsa bu duruma. Yazılarımın okunma sayılarını, ziyaretçi sayılarını görmekte yetiyor.

Uzun zamandır gündemimi meşgul eden bazı şeyler vardı. Nihayet o günleri geride bıraktım ve bir çok işimi halledip aradan çıkardım. Yani üzerimden 3 - 4 tane yük kalktı diyebilirim. Bunun vermiş olduğu rahatlık ile yeni yazımı yazmaya geldim. Tam 159 haftadır olduğu gibi; bu pazar yazımında bir ana teması, bir konusu yok. Doğaçlama devam edeceğim saçmalamaya. Blog yazmanın güzelliğini sadece blog yazarları bilir. Yani blog yazarlığı yapmamış olan birine blog yazmanın faydalarını anlatsam havada kalır ve karşıdaki kişi ikna olmaz. Ama yinede zaman zaman "Blog yazarlığı bana neler kattı" adlı bir yazı yazsam mı diye düşünmeden edemiyorum. Belki ilerleyen günlerde böyle bir yazı hazırlarım. Her zaman savunduğum gibi; yaşıyor olduğumuz bu sosyal medya ve internet çağında herkesin bir bloğu, herkesin kendine ait bir web sitesi olmalı. Ama kimin umunda bu ? İnsanımız yine instagram ve facebook gibi mecralarda zaman öldürmeye devam ediyor.

Ama neyse ki güzel şeylerde görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Netflix'de bir film izledim ve filmde gördüğüm güzel bir ayrıntı hakkında bir #tweet dizisi attım. Günümüzde youtube ve youtuber gibi kavramların popüler olması yinede blog kültürünü yok edemeyecek. Ben ve benim gibi dostlarım her zaman bir yerde bir şeyler yazmaya devam edeceğiz. Bu arada blogger vs youtuber gibi bir yazı yazmıştım yıllar önce, onuda #şuradan okuyabilirsiniz.

Listedeki müzikler sürekli değişirken bende artık bu yazıyı sonlandırmak istiyorum. Çünkü artık şu kitabın son sayfalarını da okuyup bitirmek istiyorum. Daha okumam gereken çok kitap var ! ^^

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

4 yorum:

 1. Video silinir, sunucular çöker; elektrik kesilir ama yazılanlar binlerce yıl silinmez...

  YanıtlaSil
 2. Sosyal medyada enerji harcamak yerine daha güzel yazılar bekliyoruz hocam. Sessizce takip ediyorum ama artık faydalanacağım içerikler bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Can. Bu güzel samimi yorumunuz için teşekkür ederim. Bende artık eski günlere dönmek istiyorum. Umarım yakında herşey eskisi gibi güzel olacak ^^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.