Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

25 Kasım 2018 Pazar

Pazar Yazısı #161

Handan hamamdan geçtik,
Gün ışığındaki hissemize razıydık.
Saadetinden geçtik, ümidine razıydık
Hiçbirini bulamadık
Kendimize hüzünler icadettik
Avunamadık.
Yoksa biz...
Biz bu dünyadan değil miydik ?

Orhan Veli Kanık'ın Giderayak adlı şiirini okudunuz az önce. Evet, sizlere şiir okutmayalı, buralarda şiir paylaşmayalı bayağı uzun zaman oldu. Az önce yeni fark ettim; Netflix, BluTv, PuhuTv derken şiir okumayıda unutmuşum. Sanırım şuandan itibaren kitaplarıma daha fazla zaman ayıracağım... Kitap demişken, nihayet #İkizBedenler'i bitirdim. Sırada Stefan Zweig'den Korku adlı kitap var. Bu yazıyı yazdıktan sonra Korku'yu okumaya başlayacağım. Zaten kısa bir kitap, yakın zamanda bitirmiş ve kitap hakkında değerlendirme yazımı yazmış olurum...

Onun dışında; Netflix'den arta kalan zamanlarımda #Bizimkiler'i izlemeye devam ediyorum. Elimde 200 bölümlük mini bir arşiv var. Bitirdikçe baştan başlıyorum izlemeye. Bu dizinin benim için anlamı büyük. Bir diziye bu kadar bağlanılır mı ? Bağlanılır işte. Normalde; bir kere izlediğim diziyi filmi tekrar izlemem. Bir kere okuduğum kitabı tekrar okumam. Ama bizimkiler'i yıllardır tekrar tekrar izliyorum... Bu arada yukarıda paylaşmış olduğum şiiride #şuradaki sahneden alıntıladım. Neyse, bu haftada söyleyeceklerim bu kadar.

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

2 yorum:

  1. Şiir paylaşımı harika olmuş Mustafa. Bence daha fazla yap bunu.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba Cem, haklısın. Bundan sonra dikkat edeceğim ^^

      Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.