Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

21 Kasım 2018 Çarşamba

Tess Gerritsen - İkiz Bedenler [#okudum20]

Uzun bir zamandır bu kitabı bitirmeye çalışıyordum... Çeşitli sebeplerden dolayı kitaba uzunca aralar verdikten sonra nihayet kitabı bugün bitirdim. Serinin ilk üç kitabının ardından bu kitapta fena değildi. Seri hakkına detaylar için #buraya bakabilirsiniz.

Bu arada uzun bir zaman sonra fark ettim ki; serinin adı Rizolli & Isles değil Rizzoli & Isles'imiş. Bu gerçeği çok geç fark ettim fakat benim için yine Rizolli olarak kalacak...

Şimdi ise serinin 4. kitabı olan İkiz Bedenler'e yakından bakalım !

Tess Gerritsen İkiz Bedenler Konusu
Dr. Maura'nın evinin önünde bir kadın cesedinin bulunması ile olaylar başlıyor. Cesedin Maura'ya neredeyse tıpatıp benziyor olması; cesedin kime ait olduğu ve bu cinayeti kimin işlediği sorularını akıllara getiriyor. Dr. Maura bu durumu ilk başta önemsememiş olsa da Dedektif Jane Rizzoli'nin uyarıları üzerine kendini korumaya karar veriyor.

Dedektif Rizzoli'nin olayları araştırması ile Maura'nın geçmişine dair sıradışı gerçekler ortaya çıkmaya başlıyor. Mauranın seri katil annesi ve psikopat kardeşi ortaya çıkınca olaylar hızla ilerlemeye devam ediyor.

Ana hikaye bu şekilde ilerlerken bir yandan da yan hikaye ilerliyor. Kitabın henüz ilk başlarında hamile bir kadının kaçırılarak bir tabut içinde haftalarca toprak altında esir tutulduğuna tanık oluyoruz. Bu iki olayın birbiri ile olan kusursuz bağlantısını görmek için kitabı okumanızı öneriyorum. 

Kitap Hakkında Düşüncelerim


Kitaba uzun süre ara vermiş olmamdan mıdır bilmiyorum fakat bu kitabı, serinin önceki kitaplarına göre beğenmedim. Fakat yinede seriye olumsuzluk katmamış. Sadece biraz daha sakin bir bölüm gibi geldi. Ve artık heyecanım git gide artmaya başladı. Bilenler bilir; benim okuduğum ilk Tess Gerritsen kitabı; Siliniş adlı kitap. Ve Siliniş bu serinin 5. kitabı. Yani serinin bir sonraki kitabı 😊 Ben Siliniş'i okuyup çok beğendikten sonra seriye baştan başlamaya karar vermiştim. Ve artık serinin ilk 4 kitabını geride bırakmış durumdayım. Tess okumaya biraz ara verdikten sonra nihayet, Siliniş'e başlayacağım. Fakat ondan önce okumayı düşündüğüm kitap; Stefan Zweig - Korku 😉

Kitap Hakkında Detaylar

Yazar: Tess Gerritsen
Kitap Adı: İkiz Bedenler
Yayınevi: Martı Yayınları
Çeviri: Bahar Çelik
Sayfa:448
Puanım:3/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.