Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

23 Aralık 2018 Pazar

Pazar Yazısı #165

Şu sıralar yazmakta yine zorlanıyorum. Bu saat oldu ama ben yazı yazmak istemiyorum... BluTv'de dizi izlemek daha kolay geliyor. Netflix izlemeyede ara verdim, artık BluTv'deki dizileri izliyorum. The Walking Dead'ı izlemeye başladım. Şuan 5. sezona geçtim. İyi gidiyor dizi... Onun haricinde ise bir çılgınlık yapıp Arka Sokaklar'ı en baştan izlemeye başladım. Şu an 28. bölüme geçtim. Vardır benim böyle garip huylarım. 

...
Ne olursa olsun yinede birşeyler yazmaktan vazgeçmeyeceğim. Her zaman dediğim gibi; yazacak birşey bulamazsam yazamayışım hakkında yazarım. Ama yinede yazarım.

...

Son 6-7 ayda blog dünyasından biraz soğudum. Yani artık eskisi kadar blogları takip etmiyorum, eskisi kadar okumuyorum, eskisi kadar yazmıyorum. Neden bu hale geldim bilmiyorum. Böyle olmak zoruda mıydı bunuda bilmiyorum. Ne yapalım ?  Bu yazıyı yazmadan önce biraz Google Asistan ile konuştum. Daha doğrusu Asistanı test ettim. Bildiğiniz gibi Google Asistan kısa süre önce Türkçe konuşmaya başladı. Bu güzel bir gelişme.

Neyse yahu; Arka Sokaklar'ın bu haftaki yeni bölümünü izlememiştim. Şimdi BluTv'de onu izleyeceğim. Gecede bir kaç bölüm TWD izlerim :)

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

6 yorum:

 1. Bazen bende yazmak istemiyorum Mustafa. Ama bunca yılın emeği var. Sadece bu emek için bile pazar yazılarını bırakmak olmaz. Birde blog dünyası için yazacağın yazıyı bekliyorum kardeşim 👍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Cem, ara sıra canım sıkılsada yazmaya devam etmeye çalışıyorum. Blog dünyası ile ilgili yazı bir iki haftaya yayınlamayı düşünüyorum.

   Sil
 2. Yazmayı hiç bırakmayın çünkü bir kere kopunca blog dünyasından bir daha toparlamak çok zor oluyor. En azından benim için öyle. Düzenli bir şekilde yazmak için motive etmeye çalışıyorum kendimi sürekli.

  Bu arada arka sokakla takip eden birisine ilk kez rastlıyorum :D Yani tabi denk geldikçe hepimiz izliyoruz ama öyle takip eden tanığım kimse olmadı hiç.

  Ve google asistan konusunda benim de söyleyeceklerim var. Ben çok başarılı bulamdım açıkçası :( Yani gayet iyi ama beklentilerimin altında kaldı biraz. Zamanla daha da iyi olacağını umuyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Alelade;

   Sanırım haklısın, yazmaya ara vermemek gerekiyor :) Yazmaya ara verince sıkıntılar olmaya başlıyor... Ben eskiden Arka Sokaklar’ı denk geldikçe izlerdim. Fakat artık sürekli izler oldum. Ve Google Asistan fena değil. Tabii ki Google’dan daha iyisini beklerdim. Ama yinede iyi :)

   Sil
 3. Google Asistan iyi ama ekran kapalıyken ulaşılamadıkça bir boka yarayacağını düşünmüyorum ki, ekran açıkken bile ulaşılmıyor yani desteklemiyor... Bloglar konusunda haklısın Mustafa, sakince kendi köşene çekilip bir şeyler yazmaya çalışmak en iyisi. İnsanın keyfini bozan o kadar çok kişi var ki! Fazla blog takibi yerine sağlam 10 blog takibi 3-4 sağlam kişilikli insan tanıdı mı yetiyor... Yazı her zaman değerlidir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Aslında "ok google" ve "hey google" diyince açılıyor asistan. Blog konusuda dediğin gibi :)

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.