Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

30 Aralık 2018 Pazar

Pazar Yazısı #166

"Yaşamak hakkınız, mücadele gücünüz kadar..."

- M.Ö

Son günlerde aklımdan hiç çıkmıyor bu söz. Sürekli tekrar ediyorum kendi kendime... Bir hocam söylemişti bu sözü bu hafta. Sözü bir kaç kez vurgulayınca kitabın bir köşesine not alma ihtiyacı hissettim. Şimdi ise blogda bir köşeye not ediyorum... Bu sözü söyleyen hocam kim, neyin nesi, onu burada söylemeyeceğim tabii ki, fakat sevdiğim bir kişi...

Neyse. Bu sözü buraya not ediyorum. Çünkü benimde bir mücadelem var. İnşaALLAH sonuca ulaştığım zaman bu yazıyı tekrar gündeme getirecek, bu yazıya tekrar döneceğim... O gün umarın yakındır...

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

5 yorum:

 1. Merhabalar Mustafa Bey.
  Ben yazınızdan şunu anladım. Söz konusu hocanın söylediği sözü bizle paylaşacaksınız da, sadece söyleyen hocanın ismini paylaşmayacaksınız. Yazınızın altına, üstüne bakıyorum ama, o sözü bir türlü göremiyorum. Yoksa, söz konusu o sözü de mi daha sonra paylaşacaksınız?
  Yeni yılda umutlarınız gerçek, mutluluklarınız sonsuz olsun. Mutlu yıllar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep hocam. Sözü yazının başında sağ tarafa yaslı şekilde paylaştım. Söz bu; "Yaşamak hakkınız, mücadele gücünüz kadar" Fakat sözü söyleyen hocamın adını açık bir şekilde yazmadım :)

   Sil
  2. Merhabalar Mustafa Bey.
   Aslında aklıma gelmedi değil. Herhalde bu sağ üst köşedeki italik biçimli sözdür diye tahmin etmiştim ama, yanılmamak için cesaret edip söz bu mu diye soramadım. Geçenlerde sayfanızı ziyaret ettiğimden mi aklımda kaldı, yoksa sanki bu söylemi ben bir yerde daha mı gördüm, şaşırdım doğrusu. Artık belli bir yaşa geldiğim için de bir türlü kesin iddia edemiyorum biliyor musunuz? Büyük bir ihtimalle, sayfanızı ziyaret esnasında bu sözü okudum. Neyse artık söyleyen hocanızın ismini de bilahare paylaşırsınız.
   Selam ve saygılarımla.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.