Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

6 Ocak 2019 Pazar

Pazar Yazısı #167


Aynı şarkıları dinlemekten sıkıldım. Fakat yeni şarkılarda keşfedemiyorum. Daha doğrusu yeni şarkılar keşfedecek kadar bile gücüm yok. O derece yorgunum yani. 

Şu sıralar günlerim BluTv'de #TheWalkingDead izlemek ile geçiyor... Şuan 7. sezondayım. O nedenle Netflix izlemeye ara verdim. 


Herşey iyi gidiyor diyemeyeceğim fakat yinede bir şekilde y*******z. Bu nedenle son aylarda yazmak konusunda eski heyecanımı kaybettim. Hatta uzun zamandır bu durumdan bahsediyorum ve uzun zamandır "son bir kaç aydır", "son aylarda" gibi ifadeler kullanıyorum. Sanırım eskisi gibi yazmayalı yıl oldu. Yazmak konusunda en heyecanlı, istekli ve üretken olduğum dönem, sanırım 2015 - 2016 yılı idi.


Şimdilerde; şanslıysam bir kaç parağraf yazıp haftayı kurtarıyorum. Bu durum daha ne kadar sürecek, inanın biliyorum. Ama sen ve senin gibiler okumaya devam ettikçe yazmaya devam edeceğim.

Sanırım bu haftada söyleyeceklerim bu kadar. Bu yazıda paylaşacağım bir şarkı yok. Bu seferde sen bana bir şarkı #öner.

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

10 yorum:

 1. Dönem dönem böyle oluyor Mustafa. Bir iki satır da olsa karalamak bence iyi.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar.
  Mustafa bey, aynı şeyleri ben de çokça yaşıyorum. Tüm bunlar çevremizde olup bitenlere bağlı. Bir tavuk yumurtlayacağı zaman rahatsız edilmek istemez. Eğer yumurtlayacak bir tavuğu tedirgin edin, o tavuk bırakın yumurtlamayı yumurtadan kesilir. Teşbihte hata olmaz, işte biz insanlar da böyleyiz. Canımızı sıkan bir şey yoksa, huzurumuz yerindeyse büyük bir keyif alarak ve zevkle yazıp okuyoruz. Az bir şey canımızı sıksa, kalem oynatmamız mümkün değil.

  Siz de aynı şekilde rahatlayınca yine kalemi elinize alır ve yazmaya devam edersiniz. Ama böyle zamanlarda kendinizi sakın yazmaya zorlamayın. İlham gelsin ve yazın. İlham geldiğinde insan çok güzel şeyler üretebiliyor, ancak eğer ilham yoksa, akan sular duruyor. Öyle değil mi?
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep hocam. Gerçekten durumu çok güzel izah ettiniz. Benim canım uzun zamandır sıkkın olduğu için yazamıyorum. Dediğiniz gibi; rahatlayınca keyifli bir şekilde yazmaya devam edeceğim hocam. O güzel günler mutlaka gelecek hocam :)

   Sil
 3. Ben de bir şeyler yazmak konusunda yazılacakları yarından yarına erteleyip duruyorum. Yeni müzikler keşfedersin umarım, yine. Pazardan pazara da olsa yazmak, kendini kişisel blogunda ifade etmek bir ayrıcalık olsa gerek... Bir de video yayın yapmayı dene...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa. Evet blog harika birşey. Video işini bir zamanlar bende düşünmüştüm fakat videoyu çekmekte düzenlemekte çok zahmetli. Bununla uğraşabilir miyim şuan emin değilim. Seninde bileceğim gibi; 5 dakikalık bir video çıkarmak için saatlerce emek vermek gerekir...

   Sil
 4. Merhaba sevgili Sezer'in röportajından geliyorum. Sizi orada tanıdım. Takibe aldım. Sevgiler 😊

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel bir sözmüş çok harika bu filmlerdeki sözler nedense çok hoşuma gidiyor genellikle örnek alınacak cümleler kuruyorlar.. bir daha ki pazar yazınızda görüşmek dileğiyle iyi çalışmalarrrr :)

  YanıtlaSil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.