Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

1 Şubat 2019 Cuma

Bird Box [#izledim41]

Geçtiğimiz günlerde netflix'de bir film #izledim. İzlediğim filmin adı Bird Box. Yani kafes. Uzun zamandır netflix'de gördüğüm bu filmi izlemeyi düşünüyordum fakat filmin 2 saat oluşu beni biraz geriyordu. Fakat dün gece izlemeye başladım. Ve film öyle akıcıydı ki 2 saat nasıl geçti bilemedim. Şimdi ise film hakkında kısaca yazmak istiyorum.

Bird Box

 

Bird Box Konusu


Filmde ana karakterimiz Malorie. Malorie'i filmin ilk başında bir kayıkta iki çocuk ile görüyoruz. Film bizi 5 yıl öncesine götürdüğünde ise; Rusya'da ortaya çıkan esrarengiz bir salgının tüm dünyaya yayılışını ve "o şeyi" gören herkesin delirip ve intihar edişini görüyoruz. 

Bird Box
Bu aşamadan itibaren herkes "o şeye" bakmamak için göz bandı ile yaşamaya çalışıyor. Malorie bu yolculukta Olympia, Jessica, Tom, Charlie, Cheryl ve Douglas gibi insanlar ile tanışıyor. Ve sonunda kız ve erkek ile tek başına kalıyor...

Bird Box fragman için #buraya, izlemek için ise #şuraya bakınız.

Puanım:4/5

8 yorum:

 1. film güzeldi. soru işaretleri bıraktı ve gitti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, film güzeldi. Ama ben daha farklı bir son beklerdim :) Yinede tabii ki izlemeye değer ^^

   Sil
 2. İzlemeye değer dediğin için şu an indiriyorum. Farklı önerilerine açığız bilgin olsun. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Can öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Blogumda izlediğim filmler hakkında yazıyorum. Blogumdaki izlediklerim adlı kategoriden bakabilirsin. Ayrıca dizi film üzerine daha çok yazdığım #KeyfiSanat adlı ikinci bloguma bakabilirsin :)

   Sil
  2. Tamamdır sık kullanılanlara aldım. Öneriler iyi oluyor. Sayende Bird Box filmini izlemeye karar verdim. İncelemesini bile yayınladım. :)

   Sil
 3. Kitabini okudum filmi seyretme imkanim olmadi daha. Ilk firsatta seyredecegim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ahu bu filmin bir kitap uyarlaması olduğunu bilmiyordum. Fakat film güzeldi, izlemeni tavsiye ederim. Çok çok güzel olmasada vakit geçirmek için izleyebilirsin. ^^

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.