Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

5 Mart 2019 Salı

Hande Altaylı - Maraz [#okudum22]

Uzun zamandır kitaplığımda bekleyen bu kitabı nihayet okuyabildim. Kitap o kadar da güzel değildi fakat yazarı sevdiğim için kitabı sonuna kadar okudum. Daha önce yazarın #AşkaŞeytanKarışır adlı romanını okumuştum. Maraz adlı bu roman ise, diğer roman kadar iyi değildi. Ama yinede sıkılmadan okudum. Neyse, artık roman hakkında detaylara geçeyim...

Hande Altaylı Maraz Konusu


Kitap Aslı'nın biten evliliğini konu alıyor. Kitabı kısaca özetleyecek olursam; Aslı ile Ali mutlu bir çift gibi görünseler de aslında Ali'nin yıllardır Aslı'yı aldattığı gerçeği ortaya çıkınca, mutlu bir ilişkileri olmadığı anlaşılıyor. Aslı Ali tarafından aldatıldığını öğrenince normal olarak boşanıyorlar. Fakat bu esnada Aslı'nın alt komşusu olan yaşlı Münevver Hanım'ın torunu İzzet, Aslı ile yakınlaşmaya başlıyor.

Hande Altaylı - Maraz
Kitabın henüz ilk başlarında ise Cenk adlı bir gencin cenaze törenine tanık oluyoruz. Ve çok geçmeden Cenk adlı gencin Aslı'nın eski sevgilisi olduğunu öğreniyoruz.

Aslı'nın eski sevgilisi, kocası ve yeni sevgilisi ile geçip giden saçmalıklarla dolu bu roman'ı; Aslı'nın kız kardeşi Zeyno ve Devrim gibi yan karakterler bile kurtaramadı. Bu nedenle kitabı beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Ama yinede Hande Altaylı okumak güzeldi.

Kitap Hakkında Detaylar:
Yazar: Hande Altaylı
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Sayfa: 197
Puanım: 2/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.