Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

7 Nisan 2019 Pazar

Pazar Yazısı #180

Geçtiğimiz iki hafta içerisinde 2 kere deprem oldu. 10 gün ara ile olan bu iki depremden birisi 4.5 büyüklüğünde, diğeri ise 5.2 büyüklüğünde. İşte ilk tepkiler; #tepki1 #tepki2. Hayatımda daha önce hiç depremi hissetmemiş ve böyle bir durum yaşamamıştım. İlk defa yaşayınca tabii ki korktum. Deprem'i hissetmiş olan birisi beni çok iyi anlar.  Ömrünüzde hiç depremi hissetmediyseniz anlayamazsınız.

Son günlerde deprem korkusu ile geçiyor günlerim. Bilgisayarımda ve telefonumda web tarayıcımın bir sekmesinde kandilli rasathanesi bulunuyor.  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün son depremlerinin anlık olarak listelendiği #şu sayfayı sürekli takip ediyorum. Deprem korkusundan kafayı yiyeceğim galiba. Gözüm sürekli listede. Hergün yüzlerce deprem oluyor. Bu vesile ile ülkemizde yer alan fay hatları hakkında bir miktar bilgi sahibi oldum. Korku insana neler yaptırıyor ama... Oysa elden birşey gelmez. Boşuna bu kadar telaş ediyorum. Sonuçta hayat böyle. 

İnşaALLAH bir daha deprem olmaz diyerek yazımı sonlandırmak istiyorum. Bu kadar deprem muhabbeti yeter !


Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.