Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

9 Haziran 2019 Pazar

Pazar Yazısı #189

Daha öncede böyle olmuştu. Zor günler yaşamıştım. Ve yanılmadım, 2019 yılında tekrar yaşıyorum aynı hisleri... Zaten her yıl düzenli olarak yaşıyorum bu hisleri, hiç değişmiyor ! Sanırım anlaşılamıyorum. Benimle aynı kafada olmak bu kadar zor mu ? Bu kötü günler ne kadar sürecek bilmiyorum. Muhatabım ne zaman aklını başına toplayacak acaba ? İnanın bu sefer hiç umudum yok.

Her ne kadar bayramları sevmesem de bu yazımda biraz güzel şeylerden bahsetmek istiyorum. Ramazan bayramı'da geride kaldı. Bayramın birinci günü dedemlere gittik. Büyük babannemin #ölümünden sonra ilk bayramdı bu. Dedemlere gidip dedemin ve babannemin elini öptüm, paramı aldım. Böylece vazifemi yerine getirmiş oldum.

4 Haziran 2019 - Ramazan Bayramı'nın birinci günü
Geçen bayramlarda da severek yediğim octavia marka çikolata'dan yedim bu bayramda. Bu çikolata çok ama çok güzel bence. Çikolata henüz ağızımda erimeden fotoğrafını çektim. Sırf bu yazıya eklemek için yaptım bunu. Buna o an karar vermiştim zaten...

Artık ne olacak bilmiyorum. Kafam öyle karışık ki, büyük bir boşluktayım şuan. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Askere mi gitmeliyim yoksa askerliği biraz daha ertelemeli miyim hiç bilmiyorum. Her an askere gidebilirim. Bunu uzun zamandır #düşünüyorum. Ne ara bu kadar büyüdük be ? 

Sonuç olarak kafam çok karışık. Yarın ne olacağı hiç belli değil...

Bu yazıyı yazarken defalarca dinlediğim şarkı; https://youtu.be/ZyNiMk4X4F8

Diğer pazar yazılarım: https://goo.gl/OAggvn

6 yorum:

 1. Geçmiş bayramınız kutlu olsun... Allah sabırlar versin... vatani görevinde de başarılar ve hayırlı teskereler dilerim şimdiden... zor diyorsun, zor olacakki imtihan olsun demiş mevlana...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :) Umarım herşey istediğimiz gibi olur. Yoksa cidden zor.

   Sil
 2. Ben askerliğin hemen aradan çıkartılmasından yanayım, yoksa önünde hem engel oluyor hem de stres oluyorsun sürekli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mustafa, evet bu stres askere gidene kadar bitmeyecek gibi. Bakalım nolacak benim sonum...

   Sil
 3. Hayat böyle Mustafa hep mutlu olsan mutluluğun kıymetini bilemezsin. Böyle düşün zor zamanlarında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Yasemin. Haklısın, güzel söyledin gerçekten. Bu arada güzel yorumun için teşekkür ederim ^^ Öyle yada böyle yaşamaya devam.

   Sil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.