Bitmedi, yazacağım daha... Yazmazsam ağlayacağım çünkü, alçakça olacak biraz... [Turgut Uyar]

Neden Blog Yazıyorum ki Ben ?


Yıllar önce tanışmış olduğum internet ile radyasyon terapilerime aksatmadan düzenli olarak devam ediyorum. Kendime güvenerek iyi yazdığımı sanmak ile beraber düşüncelerimi ve içimden geçenleri buraya yazarak arşivlemeyi planlıyorum. Uzun bir süre sonra burada yazanları okuyarak nostalji yaşamak paha biçilemez birşey benim için. Yaşamayan bu duyguyu bilemez. Şu ölümlü dünyada dikili bir ağacım olmasa bile dikili bir blog sahibi olmakta kulağa hiçte fena gelmiyor doğrusu. :)

Bu blog; derinden gelen kişisel dürtüler ile, çoğu zaman yalnız iken yazdığım yazıları barındıran bir web sayfasından ibarettir. Hiç bir amaç ve hedefi olmayan, içimden geldiği gibi yazdığım yazıları içerir.( bir blog olarak, hiçbir amacı olmaması gerektiğini düşünenlerdenim)

"Bugün kaç kişi gelmiş?, kaç kişi yazılarımı okumuş?" gibi meraklara kapılmayarak yaşadıklarımı ve yaptıklarımı not almayı seviyorum. Çoğu zaman kafama göre içimden geçenleri yazdığım kişesel yazılarımdan oluşsada, kimi zaman da teknoloji/internet alanında yaptığım/yaşadığım basit deneyimlerimede blogumda yer veriyorum. Son zamanlarda ise okuduğum kitaplarıda bloguma kayıt ederek ilerleyen günlerde tekrar okumaya başladım. Kitap yorumlarıma, kategoriler bölümünü kullanarak Kültür/Sanat başlığı adı altında ulaşabilirsiniz... Boş zamanlarımı değerlendirmek adına açmış olduğum bu blog'da yazarken kendimi;

"Çılgın bir kalabalığın uğultusuna kulak tıkayan; sükunet içinde yazdıkları ve okudukları ile meşgul dost bir yabancı..."

olarak tanımlıyorum.

Bu sayfada bahsettiğim gibi; tamamen kişisel olarak, içimden gelenleri, istediğim zaman istediği şekilde yazarak kendimce blogluyorum. Bu sebepten dolayı hiçbir şekilde, hiçbir hedefi olmayan bir site olarak, siz degerli okurların beklentilerini karşılamaya-bilir. 

19 yorum:

 1. İlham veren bir yazı:) İyi ki yazıyorsunuz, iyi ki paylaşıyorsunuz. İlgimi çeken ve işime yarayabileyecek yazılarınızı keyifle okudum, okuyorum, okuyacağım:) Teşekkürler bütün paylaşımlarınız için.

  YanıtlaSil
 2. Blog yazmak benim bir hobim.Harika birşey bence. Bana da beklerim. (bugrahanisbakan.com)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim :) Kısa zamanda ziyarete gelirim ^^

   Sil
 3. Samimiyetinin ve içtenliğinin biz okuyucularına tamamen yansıdığını düşünüyorum. Severek ve ilgiyle samimi paylaşımlarını takip ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Muhammet, güzel yorumun için teşekkür ederim ^_^

   Sil
 4. Giriş bölümünde yazdıklarınız gerçekten çok etkileyici. Düşündüklerimin yazılı bir ifadesini vermişsiniz. Yazmış olduğumuz yazıların dünyada kalıcı olacağını bilmek, insanlara faydalı olduğunu düşünmeniz amacıyla yapmış olduğunuz içeriklerin okuyucularınızla buluştuğunu anlamanız, insana çok büyük bir mutluluk veriyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Bloglamaya ve yaşanmışlıkları kaydetmeye devam ^_^

   Sil
 5. Selamun Aleyküm, blogunuzu, okuduğunuz kitapları, biyografinizi inceledim. Bir blog oluşturmak, belli bir düzenle farklı alanda tecrübeleri paylaşmak bir ideale sahip olunduğunun kanıtıdır. Ancak kendinizi tasvir ettiğiniz kalabalığın uğultusuna kulak tıkama meselesi ve bazı olayların dışında kalmanız beni düşündürdü. Zira yaratılan hiçbirşey amaçsız değildir. Ve bizler inandıklarımızın arkasında durmalıyız dışında değil. Sizde bunca vasiflıyken sımsıkı sarıldığınız haklı idealleriniz olmalı,ki muhakkak vardır. Gençliğinizi avare bir halde değildi böyle meşgalelerle geçiriyor olmanız takdir edilecek bir durum. Huzur ve iyililik sizinle olsun inşaallah. Hayırlı akşamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam Elif hanım, öncelikle blogumua yapmış olduğunuz ziyaret ve güzel yorumunuz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğum, çılğın kalabalığın uğultusuna kulak tıkama eylemi benim için bir yaşam tarzı oldu. Çünkü ben, hep o kitaplardaki, filmlerdeki ve şarkılarda anlatılan hayatlara hayranlık duyuyorum. Ülkemizin geçirmiş olduğu şu zor dönemler ve can sıkıcı yüzlerce hatta binlerce olay, aklını değilde nefsini kullanan kişiler yüzünden olmuş şeylerdir. Ben durumu böyle değerlendiriyorum. Bu gibi meseleler ile can sıkmak yerine eğitimimi bir an önce tamamlamak için yalnızca üniversitem ile meşgul oluyorum. Zaman zamanda hep o sevmiş olduğum kitaplardaki hayatlara konuk oluyor ve bu yüzden sürekli okuyorum. Okurkende yazmayı ihmal etmiyorum ^_^ Bu manada blog yazmak benim huzur kaynağım oluyor. :) iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Huzur ve iyilik daima sizinle olsun...

   Sil
 6. Filmler, kitaplar ve şarkılardaki hayatlar bir karakterin ötesine geçemez Mustafa bey. Sorunlardan ve sıkıntılardan uzak bir dünya değil burası. Bu yüzden yüzleşmek hatta çareler üretmek gerek. Karınca misali dahi olsa bir adım atmak gerek. Bende teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size hak vermiyor değilim. Öte yandan, çok şükür bireysel olarak ciddi bir sıkıntı yaşamadım, yaşamıyorumda. Bu nedenle, yüzleşip çare üretmeyede ihtiyaç duymuyorum. ALLAH başka dert vermesin.

   Sil
  2. Yani sizin sıkıntınız yoksa herşey yolunda. Amin öyleyse. Tekrar iyi akşamlar.

   Sil
 7. Teşekkürler faydalı bilgiler için, yeni başlayanlara ışık tutacak güzel bir kaynak olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Creafe, güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 8. blog açmak benimde en çok sevdiğim hobilerimin arasında yer alıyor. Boş vakitlerimde elimden geldiğince okuduğum faydalı bilgileri, düşüncelerimi ve incelemelerimi okuyucularım ile paylaşırım ve bu durum beni çok mutlu ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar. Sözlerinize ve hislerinize tamamen katılıyorum. Ziyaret için teşekkür ederim ! :)

   Sil
 9. Mustafa Bey elinize Sağlık. Yazmaya devam. Siz yazın bizler okuyalım.

  YanıtlaSil

Yorum yapabilmeniz için gmail hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekmektedir. Yorum yapmadan önce Google hesabınızın açık olduğuna emin olun.